- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

تجمع پرستاران در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی

Posted By admin On مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ @ ۶:۲۸ ب.ظ In اجتماعی | No Comments

[1]روز گذشته پرستاران و دانشجویان پرستاری در استان‌های مختلف در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند. در عین حال مذاکرات اعضای شورای عالی نظام پرستاری با مقامات وزارت بهداشت، مثبت توصیف شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (۱۵ مرداد) پرستاران و دانشجویان پرستاری در استان‌های مختلف در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند.
در تهران نیز این تجمع مقابل وزارت بهداشت و در دیگر استان‌ها، مقابل دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.
این تجمع علاوه بر تهران، در استان‌های فارس، هرمزگان، سمنان، خراسان شمالی، خوزستان و چندین استان دیگر کشور برگزار شده است.
در عین حال روز گذشته، اعضای شورای عالی نظام پرستاری با معاون آموزشی وزارت بهداشت در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی مذاکره کردند؛ اعضای شورای عالی نظام پرستاری این مذاکرات را نسبتا مثبت و سازنده توصیف می‌کنند و می‌گویند: مواردی که طبق تفاهم نامه نشست ۹۴ اصفهان نبود و طرح را به سمت پرستار غیر آکادمیک می‌برد، در جلسه دیروز مطرح و مقرر شد اقداماتی صورت بپذیرد تا طرح اصلاح شده و اگر این موارد کامل اجرا شود، امیدواریم آسیبی در پی نباشد.
اعضای شورای عالی نظام پرستاری می‌گویند: البته ترجیح بر اینست که این طرح (تربیت پرستار بیمارستانی) به طور کامل برچیده شود تا در آینده مجددا بیم آسیب نرود.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%aa%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b6-%d8%a8%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2017/08/parastar.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.