نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تجمع و اعتراضات خانواده های اعدام شدگان دیروز مقابل استانداری ،فرمانداری و دادستانی زاهدان

به گزارش « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » صبح روز یکشنبه تعداد کثیری از خانواده ها ، بستگان و مردم شهر زاهدان و سایر شهرها ابتدا مقابل استانداری ،فرمانداری شهر زاهدان و در حال حاضر مقابل دادستانی «دفتر محمد مرزیه»  تجمع کردند و نسبت به اعدام گروهی عزیزانشان اعتراض نمودند و خواستار تحویل گرفتن  پیکر عزیزانشان برای برگزاری مراسم خاکسپاری آنها  هستند. تعداد تجمع کنندگان به بیش از ۱۰۰ نفر تخمین زده می شود. علیرغم اینکه بیش از ۲۴ ساعت از انتشار خبر اعدام ۱۶ زندانی می گذرد اما هنوز رسما به خانواده هایشان گفته نشده است که چه کسانی اعدام شده اند  و آنها را از دیروز  به نقاط مختلف احاله می دهند و در مواردی  به آنها گفته می شود که  هنوز اعدام نشده اند و در قرنطینه هستند.

محمد مرزیه دادستان زاهدان که خود دیروز اعتراف کرد برای انتقام گیری دست به اعدام زندانیان سیاسی زده است ،امروز به بعضی از خانواده ها گفته است که آنها را به خاک سپرده اند و تمامی مراسم خاکسپاری را انجام داده اند. اما خانواده ها به او اعلام کرده اند که عزیزان ما را بیگناه اعدام کرده اید و حتی امکان آخرین وداع را از ما گرفتید.تا زمانی که پیکر عزیزانمان را نگیریم از اینجا تکان نخواهیم کرد.

از طرفی دیگر نیروهای انتظامی ، مرصاد و نیروی بسیج با خودروها و موتورسیکلتهای خود خانواده ها را محاصره کرده اند و تلاش می کنند که مردم شهر به آنها نپیوندند. نیروهای سرکوبگر به منظور ایجاد رعب و وحشت از خانواده ها و مردم اقدام به گرفتن فیلم و عکس می نمایند.

گزارشها از زندان حاکی از آن است که حوالی ساعت ۲۴ جمعه شب به سلولهای این زندانیان سیاسی یورش بردند و علیرغم اینکه در خواب بسر می بردند آنها را از رختخوابهایشان وحشیانه  بیرون کشیدند و به سوی میدان دار بردند. بابایی مدیر سازمان زندانهای استان و غلامی رئیس اطلاعات زندان زاهدان  در این یورش شرکت داشتند. زندانیان بی دفاع در حین انتقال بسوی میدان دار مورد ضرب و شتم وحشیانه غلامی و بابایی قرار گرفتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>