نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تجمع اعتراضی گروهی از معلمان در مقابل استانداری سیسیتان و بلوچستان

بنابر گزارش‌های رسیده از زاهدان، تعدادی از معلمان معترض به سوء قصدهای مسلحانه اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان، در مقابل استانداری تجمع کرده اند.

سایت زاهدان پرس، یکشنبه ۴ آبان (۲۶ اکتبر) خبر داده که تجمع کنندگان در مقابل استانداری سیستان و بلوچستان، خواستار “برقراری امنیت” در استان شده و نمایندگانی را برای گفتگو با مسئولین به استانداری فرستاده اند.

به گزارش سایت زاهدان نیوز، از دیگر رسانه های محلی سیستان و بلوچستان، عده ای از معلمان برای شرکت در تجمع امروز کلاس های درس خود را تعطیل کرده اند.

تجمع معلمان، پنج روز بعد از سوء قصد منجر به قتل یک معلم به نام رضا سرگزی در شهرستان قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان برگزار شده است. این سوء قصد، با شلیک گلوله انجام شد و همایون امیری رئیس آموزش و پرورش قصرقند، ماهیت آن را “تروریستی” دانست.

تکرار حملات مسلحانه

در فروردین ماه گذشته، یک معلم دیگر در شهرستان سرباز در جنوب استان سیستان و بلوچستان با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.

در پی آن سوء قصد، گروه جیش العدل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد “در صورتی که فعالیت های آموزشی و تدریسی در بلوچستان به بومیان واگذار نشود”، به اقدام علیه “واحدها و پرسنل غیربومی” خواهد پرداخت.

این گروه در ۲۱ فروردین ماه تهدید کرد “اکیپ هایی را به این منظور به بخش های مختلف بلوچستان اعزام خواهد کرد” و این اکیپ ها “ماموریت دارند با پرسنل غیر بومی برخورد کنند”.

با وجود این، گروه جیش العدل به طور رسمی مسئولیت قتل معلم های کشته شده در استان سیستان و بلوچستان را قبول نکرده است.

جنوب استان سیستان و بلوچستان، در ماه های اخیر شاهد درگیری ها و حملات مسلحانه متعددی بوده است.

دو هفته پیش، یکی از مسئولان فرمانداری ایرانشهر در مقابل منزلش هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد.

این در حالی بود که چند روز پیش از آن نیز، چهار مامور انتظامی ایران در جریان حمله به یکی از پاسگاه‌های این نیرو در شهرستان سراوان کشته شده بودند.

در پی حمله به پاسگاه نیروی انتظامی، گروه جیش العدل مسئولیت انجام آن را به عهده گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>