نوشته شده در حقوق بشر توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تبریز: فعالان بازداشت شده در اعتصاب غذا هستند

به گزارش بازداشت به نقل از اویان سه نفر از فعالان آذربایجانی بازداشت شده در مقابل دادگستری تبریز آزاد شدند، اما هنوز یازده نفر از آنان در بازداشت بسر می برند.
سه نفر از فعالان بازداشت شده تجمع امروز به نام های حسن مرادپور پدر مرتضی مرادپور، رحمان اکبری و همسر وی عالیه نوروزی بعداز ظهر روز دوشنبه آزاد شدند. کماکان یازده نفر از دیگر دستگیر شدگان صبح دوشنبه در بازداشت اطلاعات نیروی انتظامی می باشند.
حسن مرادپور، پدر مرتضی مرادپور بعد از آزادی می‌گوید: همه‌ی این فعالان بازداشت شده اعلام کرده‌اند که تا آزادی مرتضی مرادپور در اعتصاب غذا خواهند بود.
تاکنون اسامی نُه نفر از بازداشت شدگان معلوم گردیده اما هنوز هویت دو نفر دیگر از آنان مشخص نیست.
فردین مرادپور برادر مرتضی‌ مرادپور، مصطفی عوض‌پور، عادل بوقچاچی، وحید فائزپور، سیامک مردانی، سعداله ساسانی، محمد مردی، میلاد اکبری، حسین محمدیان از بازداشت شدگان تحصن روز دوشنبه هستند.
در حالیکه مرتضی مرادپور پنجاه و ششمین روز اعتصاب خود را سپری می کند از دیروز هیچ تماسی از سوی این زندانی سیاسی با خانواده خود صورت نگرفته است.
تحصن کنندگان خواستار اجرای قانون و اعمال ماده ۱۳۴ مبنی بر تجمیع مجازات و آزادی مرتضی مرادپور می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>