نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بیست و هشت سال گذشت / انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی درایران ـ پاریس

به یاد آنان که گفتند “نه”
” نه!
هزار بار اگر این خانه ویران شود
من
چاه نشین و
بیابانگرد نخواهم شد
همیشه میشود
باز شاخه آورد و
برگ آورد و
آب آورد و
عشق آورد و
آشیانه درست کرد
همیشه میشود گفت :
جنگلی دیگر “
                    (کمال رفعت صفایی)


بیست و هشت سال گذشت
 
امسال در شرایطی خود را برای تجدید عهد با “آنان که گفتند نه ” آماده میکنیم که انتشار نوار صوتی آیت الله منتظری موجی از واکنش ها را با خود به همراه داشته و برای اولین بار شخصیتهای مهم دستگاه زندان و شکنجه و اعدام رژیم جمهوری اسلامی خونخوار آشکارا از این جنایت هولناک ، که به حق در ردیف جنایات علیه بشریت جای گرفته، دفاع کرده و آن را در زمره “خدمات امام خمینی ” شان در بر پایی این رژیم سفاک و جانی قلمداد کرده اند .
این اعتراف رسمی به ارتکاب جنایتی که گمان میکردند میتوان آن را در خاوران به خاک فراموشی و انکار سپرد، تمامی کسانی را که در این رژیم دارای مقام و مسئولیت بودند و هستند وادار میکند که در برابر این فاجعه خونین جایگاه و مسئولیت خویش را روشن کنند : کجا ایستاده‌اند ؟ در کنار قربانیان و حقیقت یا در کنار جلادان و “دوران نور امام خمینی”؟  
آنچه مسلم است اینست که با این اعترافات جانشین ولی فقیه دیگر حاشا نمیتوان کرد. برای ما اما سکوت کر کننده خاوران پرده انکار را نه امروز که از بیست و هشت سال پیش دریده است. آزادیخواهان ایرانی و مدافعان حقوق و کرامت انسانی منتظر نمانده بودند که این یا آن “مقام و آیت الله ” در اینباره نظر دهند و نه از” منافع و آینده” این یا آن “دین و ایدئولوژی “، بلکه از جایگاه حق و حقیقت و در دفاع از شجاعت و پاکباختگی آن عزیزانی که  در تابستان خونین ۶۷ ، و در متن دهه خونین شصت، ایستاده به خاک افتادند هر ساله با گرامیداشت یاد آنان با فراموش شدن آن جنایت ها جنگیدند و گفتند : نه بخشودنی است و نه فراموش شدنی !
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی درایران ـ پاریس مانند هرسال مراسم یادمان این جان باختگان را برگزار کرده و از هموطنان آزاده دعوت میکند تا با حضور در این مراسم به “آنان که گفتند نه ” ادای دین و احترام کنیم .

 
در مراسم امسال میز گردی با شرکت شورا مکارمی ،سحر محمدی و فرهنگ قاسمی همراه با پرسش و پاسخ  در باب “خشونت دولتی و کشتارهای دسته جمعی در جمهوری اسلامی ایران” خواهیم داشت.  هنرمند گرامی مهرداد باران با ساز خوش آهنگش  و مینا خانی با رقص هنرمندانه اش با ما خواهند بود .

زمان : شنبه هشت اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۹:۳۰
مکان: سالن آژکا شماره ۱۷۷  خیابان شارون – پاریس ۱۱   
مترو:   آلکساندر دوما 
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی درایران ـ پاریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>