نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بیانیه ۱۳۰ نفر از فعالیان کارگری و معلمان در اعتراض به بازداشت اسماعیل عبدی و فشار بر فعالین صنفی

۱٣۰ نفر از معلمان و کارگران با امضای متنی بازگرداندن اسماعیل عبدی به زندان و تداوم تعقیب قضایی و حبس سایر فعالین را محکوم کردند.

صبح پنجشنبه ۵ مرداد ، اسماعیل عبدی دبیرکل سابق و عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران که پس از اعتصاب غذای سخت ٣٨ روزه درمرخصی بسر می برد از مقابل منزلش توسط مامورین امنیتی به شیوه ای غیرمعمول و دور از شان و منزلت و جایگاه معلمین، بازداشت و مجددا” به بند ٣۵۰ زندان اوین منتقل گردید.
بازداشت مجدد و بازگرداندن اسماعیل عبدی به زندان، ادامه حبس معلمان حق طلبی همچون محسن عمرانی، تبعید علی اکبر باغانی و فشار بر بهشتی و جعفر عظیم زاده فعال کارگری، صدور ۹۱ روز حکم تعلیقی بمدت سه سال برای طاهر قادرزاده و یکسال تعلیقی برای رضا مسلمی در چارچوب فشار بر فعالین صنفی و تعرضی گسترده به منافع معلمان و کارگران برای به سکوت وادارکردن و تمکین آنان به شرایط سخت و مشقت باری ا ست که هر روزه به آنها تحمیل می شود و زندگی را برای آنها سخت و طاقت فرسا کرده است.
بدین جهت ما معلمان و کارگران درگروه ۱۹ اسفند، دفاع از عبدی و سایر عزیزان دربند و تحت فشار و محرومیت را، دفاع از معیشت و بهبود شرایط زندگی همه مزدبگیران جامعه میدانیم که مورد تعرض و بی مهری مسولان قرارگرفته اند. هم سرنوشتی مشترک همه معلمان، کارگران و مزدبگیران ما را در دفاع برای آزادی این معلم مقاوم و مطالباتش مصمم تر میکند.
ما بخشی از این مزد بگیرانی هستیم که صدای حق طلبانه و مطالبه گری خودمان راکه امروز برای دفاع از سطح معیشت و بهبود شرایط زندگی مان تلاش کرده و متحمل هزینه های سنگینی میشوند را انعکاس میدهیم.
حضور موثر همه تشکلهای مستقل کارگری و بویژه کانونهای صنفی معلمان در سراسر کشور برای محکوم کردن و جلوگیری از ادامه این فشارها و اعمال محدویت ها و تلاش همه این تشکل ها بمنظور ایجاد شرایط ایمن و آزادانه برای فعالیتهای صنفی جهت پیگیری مطالبات حق طلبانه معلمان و کارگران و همه مزدبگیران جامعه، به امری عاجل و حیاتی برای ادامه زندگی مان تبدیل شده است.
همانگونه که مرخصی و آزادی موقت اسماعیل عبدی حاصل ایستادگی و مقاومت این معلم برجسته و مبارزات و حمایت های گسترده معلمان و کارگران ایران و پشتیبانی سازمانهای مستقل بین المللی بود اینک نیز آزادی دوباره اسماعیل عبدی در گرو حمایت های ما معلمان و کارگران و افکار عمومی جامعه ایران و و جدان های آگاه و بیدار در سرتاسر جهان است.
اسماعیل عبدی از فعالین برجسته و محبوب جنبش صنفی معلمان ایران همراه با محسن عمرانی و سایر فعالین تحت فشار، هیچ جرمی جز دفاع از حقوق صنفی خود و همکارانشان و دفاع از حق یک زندگی انسانی مطابق استانداردهای بشر امروزی برای ما و فرزندان این جامعه مرتکب نشده اند.
ما اعضاء گروه ۱۹ اسفند در جلسه هم اندیشی مورخ ٨ مرداد با حضور سرکار خانم منیره عبدی همسر آقای اسماعیل عبدی ضمن قدردانی از حمایتهای بموقع و بیدریغ همه تشکل های مستقل کارگری و معلمان که از نخستین دقایق بازداشت مجدد اسماعیل عبدی در کنار این خانواده و همکاران حضوری موثر و پرشور داشته اند، سپاسگزاری می نماییم و ضمن اینکه لحظه ای در حمایت برای رهائی اسماعیل عبدی و محسن عمرانی و لغو احکام قادر زاده، مسلمی و عظیم زاده و حمایت از معلمان و کارگران دربند و تحت فشار دریغ نخواهیم کرد. همه تشکل های صنفی معلمان، کارگران، دانشجویان، نهادهای اجتماعی مدنی، شخصیت ها و سازمانهای مستقل بین المللی را برای کمک به پایان دادن به ادامه این وضعیت غیرقابل قبول فرا میخوانیم. و تلاشهای ما تلاش و کنشی است صنفی و از تلاشهای صنفی حق طلبانه معلمان و کارگران همواره حمایت می نماییم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>