نوشته شده در یادها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

به یاد اصغر تفنگ‌سازی، دوستی که دیگر در میان ما نیست

به یاد اصغر تفنگ‌سازی، دوستی که دیگر در میان ما نیست

با دریغ و درد باخبر شدیم که هم‌رزم و همراه سال‌های سراسر شور ما در جنبش دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، رفیق عزیزمان اصغر تفنگ‌سازی در ایران درگذشت.

کسانی که این انسان وارسته را از نزدیک می‌شناختند، دورانی را به یاد می‌آورند که او خستگی‌ناپذیر در صف مقدم مبارزه علیه نظام شاهنشاهی از مشعلداران جنبش در خارج از کشور بود.

اصغر در صفوف “سازمان انقلابی” از جمله فعالان “کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی” بود که در تحکیم آن نقشی فعال داشت. در این راه افشاگری‌های او از رژیم شاه به یادماندنی‌ست. در همین راستا می‌توان به ارایه مقاله‌اش با عنوان “پنجاه سال خیانت و جنایت رژیم پهلوی” به سمینار گوتینگن در آلمان اشاره کرد.

او طرفدار اتحاد تمام نیروهای ملی و چپ در کنفدراسیون بود. گرچه خود با مطالعه و بررسی، از خط مشی ملی و مصدقی عبور کرده و به جبهه چپ و “سازمان انقلابی” پیوسته بود، پیوسته‌ایام از وحدت همه نیروهای مترقی در کنفدرسیون دفاع می‌نمود.

. امید است بتواند … تأثیر عظیمی را که جنبش این خلق پایدار بر روی ما گذارده، به رفقای دیگر انتقال دهند.”

ما یاران دیروز آن عزیز با غمی جانکاه این درد را به دوستان و رفقای آن دوران، به خانواده و بازماندگان اصغر تسلیت عرض نموده، خود را در این غم شریک می‌دانیم. به خوبی می‌دانیم؛ “پرنده مردنی‌ست”، پرواز را باید به خاطر سپرد.

اصغر اگرچه درگذشت ولی نام و یاد او با ماست. هرجا که مبارزه برای آزادی و برابری باشد، آرمان‌های او جان می‌گیرند و این همانا ادامه راه اوست.

تورج پاشائی، اصغر مطلق، گردیز نراقی، مهدی ذولفقاری، بهرام مهین، علی امامی، رؤیا بخشی، مریم افصحی، حسین بهادری، سیامک مؤیدزاده، مریم کمالی زاد، علی حجت، کاوه امیرعراقی، ماندانا ایمانی‌پور، مسعود حاتمی، الیاس منش، فرید رفیعی، فریبرز کشاورز، احمد شافعی، مهدی خانبابا تهرانی، رابعه مهین، محسن رضوانی، عطا کَرم‌زاده، مهین شافعی، حسین شافعی، مینا رسولی، علی رسولی، شیدا برومند، گودرز برومند، بیژن زرمندیلی، مسعود بصیری، مهدی شرفی، عباس دهقان، مجید زربخش، نصرت تیمورزاده، رضا مهاجر، پرویز مهرافشان، مجید مسرور، جواد رضوی،محمود رفیع، باقر مرتضوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>