نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

به یاد رفیق عبدالرضا کریمی (کاک ابو)

با غم و اندوهی جانکاه، خبر درگذشت رفیق، دوست و همرزم عزیز و ارجمندمان کاک ابو (عبدالرضا کریمی) را شنیدیم. آن لحظه به بعد تمامی خاطرات دوران زندگی و مبارزه مشترک در سالهای اول پس از انقلاب ۱۳۵۷ را با تاسفی عمیق مرور می کنیم. قامت رشید و دلی گشاده، خوش صحبت و نکته بین، بردبار و ازخودگذشته، فروتن و کم توقع و در یک کلام؛ کاک ابو نشان دوستی، دلسوزی و یکرنگی را برخود داشت.

زنده یاد کاک ابو دبیر دبیرستانهای مریوان، از اولین فعالان سازمان چریکهای فدائی خلق ایران در مریوان در دوران انقلاب و سپس از کادرهای فعال “اقلیت” پس از انشعاب از “اکثریت” و از جمله فعالان سیاسی مورد اعتماد مردم بود. نقش وی در کوچ تاریخی مردم مریوان، مقابله با تحریکات رژیم و مذاکره با “چمران” به همراه زنده یاد کاک فواد مصطفی سلطانی از بنیانگزاران کومه له، در ذهن همه مردم و نیروهای سیاسی ماندگار است. 

صمیمیت و تسلط به مسائل سیاسی – اجتماعی، به ویژه در حوزه تاریخ که رشته تحصیلی وی بود، کسی را در شنیدن گفتار و صحبتهایش بی تفاوت نمی گذاشت. در کنار همه این ها، کاک ابو از نظرات خویش یعنی اعتقاد به آزادی و عدالت اجتماعی و به ویژه مرزبندی قاطع با رژیم هیچگاه دست نکشید و تا آخرین لحظه با وفاداری و متانت و علیرغم بیماری سالهای آخر، از آنها دفاع کرد. کاک ابو از سال ۱۳۶۱ به بعد برای تقویت و گسترش جنبش ملی دمکراتیک، فعالیت های سیاسی خود را در صفوف حزب دمکرات کردستان ایران ادامه داد. او به ویژه در مناطق جنوبی کردستان و دالاهو نقش فعالی داشت و بانی رشد و گسترش حرکات و جنبش مردمی در آن منطقه شد.

پذیرفتن فقدان وی برای همه همرزمان و یاران و بستگان و نیز برای ما که در سالهای نخستین پس از انقلاب، همسنگر سازمانی بودیم سخت است. فراموش نخواهیم کرد که او با ادامه مبارزه و تلاش مشترک در صفوفی جداگانه، پیوند دوستی و یاری میان ما را هرگز نگسست.

ما، جمعی از همسنگران سابق کاک ابو در فعالیت مشترک سازمانی، ضمن اظهار همدردی با خانواده، بستگان و همرزمان وی، به زندگی ساده و بی آلایش کاک ابو که سراسر مبارزه و تلاش برای تحقق آزادی و سرفرازی بود ادای احترام کرده و با ارج گذاری به مبارزات بی وقفه وی، یاد و خاطره گرانقدرش را گرامی می داریم.

بابک جزنی

میهن جزنی

عطا حسینی

حسین دارا پور

بهمن رستمی

غلام زنگنه

مهدی سامع

حماد شیبانی

یدی صناعتی

حلیمه (مریم) عبداللهی 

زاهد کریمی

رئوف کعبی

تیمور مصطفی سلطانی

زینت میرهاشمی

پرویز نویدی

سیروان هدایت وزیری

  ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۵

۱۵ فوریه ۲۰۱۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>