- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

بهنام ابراهیم‌زاده کارگر زندانی به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد

Posted By admin On دی ۱۶, ۱۳۹۳ @ ۹:۴۰ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

بهنام ابراهیم‌زاده کارگر زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که محکومیت ۵ ساله‌اش رو به پایان است، در رابطه با حوادث پنج‌شنبه سیاه بند ۳۵۰ زندان اوین به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد.

بهنام ابراهیم‌زاده در پی حوادث فروردین ماه سال جاری در بند ۳۵۰ زندان اوین که به «پنج‌شنبه سیاه» معروف شد به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و منزلش مورد بازرسی قرار گرفت. وزارت اطلاعات در این رابطه برای این زندانی سیاسی پرونده جدیدی بازکرد که موجب صدور ۹ سال و نیم زندان دیگر برای وی شد.

در روز ۲۸ فروردین ماه سال ۹۳ ویا همان پنجشنبه سیاه,  ماموران امنیتی به بند ۳۵۰ حمله کردند  و کلیه زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند . یکی ازاین زندانیان بهنام ابراهیم زاده بود که از ناحیه دست و گردن دچار آسب دیدگی شدیدی شد. بعد از حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین مسئولان امنیتی تعداد زیادی از زندانیان را به سلول انفرادی و بعد به زندان رجایی شهر کرج تبعید کردند که  بهنام ابراهیم زاده نیز یکی از این تبعید شده گان به زندان رجایی شهر بود.

بهنام ابراهیم‌زاده که اکنون به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و در یکی از بندهای غیر سیاسی (بند ۲) محکومیت قبلی خود را سپری می‌کند، در تاریخ ۸ دی ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و به اتهام تبانی و ارتباط با سازمان مجاهدین از داخل زندان، تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با احمد شهید و نگهداری تجهیزات ماهواره در منزل خود مجموعا به ۹ سال و نیم زندان محکوم شد. این در حالی است که نزدیکان وی هرگونه ارتباط بهنام با سازمان مجاهدین را تکذیب کرده اند.

شایان ذکر است بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری و حقوق کودک در تاریخ ۲۲ خرداد ۸۹ توسط ماموران امنیتی دستگیر شد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. وی در حال سپری کردن چهارمین سال محکومیت خود است.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%a8%d9%87%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d9%85%e2%80%8c%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87-%db%b9

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.