- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

بعد از علوم انسانی، رشته های هنر نیز مورد بازنگری قرار می گیرند

Posted By admin On تیر ۱۷, ۱۳۹۰ @ ۱۱:۱۱ ب.ظ In دانشجویی | No Comments

مسئول کارگروه بازنگری و تدوین رشته‌های هنری دانشگاه هنر اصفهان، از بازنگری ٢٩ رشته و تدوین ٢۴ رشته هنری خبر داد. وی با بیان اینکه اکثر رشته‌های هنری مبتنی بر تفکرات، نظریه‌ها و اصول غربی هستند، عنوان کرد: این رشته‌ها علاوه بر داشتن فرهنگ و هنر بیگانه، شاخص‌های به روز بودن، غنای محتوایی، نیاز محوری و ارزش مداری را ندارند.
به گزارش دانشجونیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، رسول بیدرام با بیان اینکه در این بازنگری به رشته‌هایی که نیاز بیشتری به آن وجود دارد بیشتر پرداخته شده است، اظهار کرد: ارزش‌های فرهنگی و دینی در این رشته‌ها ضعیف شده بود و به روز نشدن و نبود غنای محتوایی رشته‌ها از نقاط ضعفی بود که ضرورت بازنگری را در این رشته‌ها ایجاب می‌کرد. وی ادامه داد: رشته‌هایی که اکثرا مولود تفکر اسلامی و ایرانی هستند نیاز به شناخت جریانهای فکری، مبانی دینی و تطابق با جریانهای فرهنگی هنری دارند.

بیدرام با بیان اینکه اکثر رشته‌های هنری در ٣٠ سال اخیر بازنگری نشده بودند، افزود: حدود ١٠ الی ٢٠ درصد رشته‌ها در چند سال اخیر مورد بازنگری قرار گرفتند که با توجه به عمر ۴-۵ ساله آنان از آخرین بازنگری، نیاز مجدد به بازنگری وجود دارد.

بر اساس این گزارش، رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد در حال بازنگری؛ هنر اسلامی، پژوهش هنر، فلسفه هنر، مرمت اشیاء، مرمت احیاء، معماری، مطالعات معماری، برنامه ریزی شهری، طراحی شهری، صنایع دستی و نقاشی می باشند. همچنین در مقطع کارشناسی، رشته های ارتباط تصویری، هنر اسلامی، مرمت آثار تاریخی، مرمت بناهای تاریخی، معماری، شهرسازی، صنایع دستی، فرش، نقاشی و عکاسی مورد بازنگری قرار خواهند گرفت.

در مقطع دکتری نیز رشته های پژوهش هنر، فلسفه هنر و معماری اسلامی مورد بازنگری قرار می گیرند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%b9%d9%84%d9%88%d9%85-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86%d9%8a%d8%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d9%86%d9%8a%d8%b2-%d9%85%d9%88%d8%b1

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.