- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

بازداشت چندین تن در تجمع اعتراضی سالروز «بابک خرمدین» در قلعه‌بابک

Posted By admin On تیر ۱۱, ۱۳۹۶ @ ۸:۴۹ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

[1]بیش از ۱۲ تن در مراسم بزرگداشت بابک خرمدین در قلعه بابک در آذربایجان شرقی بازداشت شدند.

به گزارش وب‌سایت «هرانا»، وابسته به فعالان حقوق بشر ایران، مأموران امنیتی ۱۲ تن از حاضران در سالروز بابک خرمدین در قلعه بابک، واقع در شهرستان کلیبر آذربایجان شرقی را توام با خشونت بازداشت کردند.

بنابر این گزارش، کودکی ۱۱ ساله نیز در میان بازداشت‌شدگان است.

بنا بر گزارش هرانا، تجمعی در دفاع از حق آموزش به زبان مادری و اعتراض به حبس سیامک میرزایی، فعال ترک (آذری) در سالروز بابک خرمدین در قلعه بابک برگزار شد. تجمع‌کنندگان با در دست‌داشتن پلاکارد و سردادن شعار خواهان آزادی این زندانی در حال اعتصاب غذا بودند که تجمع آنها با مداخله نیروهای امنیتی و بازداشت ۱۲ تن پایان یافت.

میرزایی آذرماه سال گذشته از سوی مأموران وزارت اطلاعات در پارس‌آباد مغان، نزدیک مرز ایران با جمهوری آذربایجان بازداشت شد. او از سوی دادگاه به ۱۰ سال حبس و دو سال تبعید محکوم شد. او از چهارم تیرماه دست به اعتصاب غذا زده است.

اتهام اصلی میرزایی «اقدام علیه امنیت ملی» به دلیل شرکت در یک مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۵ است.

بازداشت‌شدگان تجمع سالروز بابک خرمدین به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز و نیز زندان اهر منتقل شده‌اند. کودک ۱۱ ساله بازداشت‌شده نیز پس از ۱۵ ساعت بازداشت، شنبه صبح به خانواده‌اش تحویل داده شد.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%da%86%d9%86%d8%af%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%b1%d9%88

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2017/07/dej-babak-1-2.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.