نوشته شده در اعلامیه ها٬مواضع سازمان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

باری دیگر زلزله در ایران فاجعه آفرید!

روز شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۱ زلزله‌ای به قدرت ۶.۲ ریشتر شهرستان‌ اهر و ۶ ریشتر شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی را به لرزه درآورد. بنا بر آخرین گزارشات رسیده، تعداد تلفات به ۳۰۰ نفر رسیده و شمار زخمیان از ۵۰۰۰ نفر بیشتر شده است، و هر ساعت بر تعداد مجروحین و کشته شدگان این زلزله افزوده می‌شود.

باری دیگر در ایران زمین لرزید و باری دیگر صدها هموطن، که غالب آنان از زحمتکشان کشاورز بودند، کشته وهزاران نفر زخمی شدند. باری دیگر مردم با دست خالی به یاری لزله زدگان شتافتند و باری دیگر دولتمردان تلاش کردند تا با سکوت و کوچک جلوه دادن فاجعه، بی‌کفایتی، بی‌لیاقتی و اهمال کاری خود را پنهان کنند.

ایران سرزمین زلزله خیزی است و ایران سرزمین ثروتمندی است که می‌تواند و باید با استفاده از آخرین دستآوردهای تکنولوژی، از تکرار چنین فاجعه‌هائی جلوگیری کند. اما علیرغم همه پیشرفتهای علمی و امکانات نوین، مسکن سازی در شهرها و بویژه در روستا همچنان از حداقل استاندارهای لازم برای مقابله با زلزله برخوردار نیستند و دولتمردان نیز، که وظیفه حفظ امنیت زندگی مردم را دارند، جز به انباشت جیب خود و چپاول و دزدی، به چیز دیگری فکر نمی‌کنند. مردم اهر و زرقان و روستاهای زلزله زده آذربایجان قربانیان بی‌توجهی دولتمردان به شرائط زیستی آنان هستند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران با ابراز همدردی و همبستگی با بازماندگان قربانیان این زلزله، از همه هممیهنان می خواهد تا با هر وسیله ممکن به زلزله زدگان کمک کنند. باشد تا مردم زلزله زده با تکیه بر همیاری هم میهنان خود، این شرائط دشوار را سپری کرده و بتوانند باری دیگر خانه و کاشانه خود را بازیابند.

به امید روزی که هیچ زلزله ای در این سرزمین زلزله خیز، خانه و کاشانه ای را خراب نکند، جان کسی را نستاند، و ملتی را در سوگ از دست دادن هم‌میهنی ننشاند، با هم به یاری زلزله زدگان بشتابیم!

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

دو شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۱ / ۱۳ اوت ۲۰۱۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>