نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اولین واکنش اوباما به انتخاب روحانی: محتاطانه خوشبینم

بی بی سی

باراک اوباما و ولادیمیر پوتین در حاشیه اجلاس گروه هشت دیدار کرده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در اولین واکنش مستقیم خود نسبت به انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری تازه ایران محتاطانه ابراز خوشبینی کرد و گفت امیدوار است با اتمام این انتخابات “بتوان گفتگوهایی را پیش گرفت که حل بحران هسته ای ایران را ممکن می کنند”.

آقای اوباما که در حاشیه اجلاس گروه هشت کشور صنعتی بزرگ جهان با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود، ملاقات کرده بود و این واکنش را در کنفرانس مشترک خبری با رییس جمهوری روسیه عنوان کرد.

ولادیمیر پوتین نیز در این کنفرانس خبری گفت امیدوار است در پی انتخابات در ایران، فرصت‌های تازه‌ای برای حل بحران هسته ای ایران فراهم شود.

رییس جمهوری روسیه گفت : “ما تلاش خود را در این زمینه از طریق اقدامات دو جانبه و نیز در چهارچوب مذاکرات بین‌المللی پی خواهیم گرفت.”

روز گذشته نیز دنیس مک دانا، رییس دفتر کاخ سفید، در یک برنامه تلویزیونی انتخاب حسن روحانی را “بالقوه” نشانه امید خواند.

آقای مک دانا در مصاحبه با برنامه تلویزیونی “در برابر مردم” از شبکه سی بی اس گفت اگر رییس جمهوری منتخب ایران “به تعهدات خود تحت قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد عمل کند” و به رفع تردید درباره “برنامه هسته‌ای غیرمجاز” این کشور مبادرت ورزد می تواند دولت آمریکا را “شریک” خود بیابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>