نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اقدام تروریستی علیه حزب دمکرات کردستان را شدیدا محکوم می کنیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

در شامگاه ۳۰ آذر، بر اثر دو انفجار پیاپی در نزدیکی یکی از مقرهای مرکزی حزب دموکرات کردستان در اقلیم کردستان، واقع در  شهر “کویه”، پنج تن ازکادرها و پیشمرگان این حزب جان باختند و چند تن دیگر نیززخمی  شدند. وضعیت برخی از آنان، وخیم گزارش شده است. در این دو انفجار همچنین یکی از مامورین وابسته به نیروهای حفاظتی (آسایش) اقلیم کردستان، جان خود را از دست داد.

گرچه مقامات آسایش شهرستان “کویه” اعلام کرده اند که تحقیقات در مورد  چگونگی این انفجار پی گیری  می شود  و هنوز هم  عامل و یا عوامل این فاجعه  شناسائی نشده اند،  اما انگشت اتهام به سوی رژیم جمهوری اسلامی ایران نشانه رفته است. طی هفته های اخیر ،  اظهار نظرهای برخی از  مقامات امنیتی – نظامی رژیم،  احتمال طرح ریزی یک سری  عملیات جنایت کارانه علیه نیروهای اپوزسیون مستقر در اقلیم کردستان را افزایش داده است.

متاسفانه اگراین عمل تروریستی، اولین و آخرین حمله تروریستی و جنایکارانه علیه نیروهای اپوزیسیون از جمله حزب دمکرات به شمار نمی رود، اما این اقدام جنایتکارانه، نشانه ای از تهدیدات جدی ای می باشد که سازمان و احزاب اپوزیسیون را نشانه رفته و می بایست آنها را وادار سازد که متحدتر و هماهنگ شده تر، اقدامات محتمل تروریستیدیگری را خنثی نمایند .

ما ضمن محکوم کردن این اعمال ضد انسانی و وحشیانه، همدردی خود را با تمامی کادر ها و پیشمرگان  حزب دمکرات کردستان و  نیز خانواده و بستگان جانباختگان ابراز داشته و بهبودی هرچه سریعتر زحمی شدگان را آرزو می کنیم.

از مقامات اقلیم کردستان انتظار می رود که تمام تلاش خود را برای شناسائی، تعقیب ،  افشا و مجازات عامل یا عوامل این انفجارات به کار گیرند .

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

دوم دی ماه ۱۳۹۵

۲۲ دسامبر ۲۰۱۶

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>