نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعلام همبستگی سندیکای س ژ ت، با مبارزان سندیکائی ایران

ماه سپتامبر، ماهی سیاه برای جنبش کارگری ایران است. روز ۱۳ سپتامبر، شاهرخ زمانی یکی از پایه گذاران سندیکای نقاشان که از ۱۱ ژوئن ۲۰۱۱ در زندان به سر می برد، در سلول خود جان سپرد.
۱۵ سپتامبر، علی نجاتی سندیکالیست فعال نیشکرهفت تپه واقع در جنوب غربی ایران، دستگیر و زندانی شد. این فعال کلرگری از بیماری قلب رنج می برد و باید مرتبا تحت مراقبت پزشکی باشد.
در همان هفته، محمد رضا نیک نژاد، مهدی بهلولی، محمد بهشتی لاگرودی، علیرضا هاشمی، علی اکبر باغانی که همگی معلم هستند، دستگیر و زندانی شدند. پیش از آن، اسماعیل عبدی دبیر «کانون معلمان» دستگیر شده بود.

قرار بود رسول بداغی که او هم معلم است، پس از شش سال زندان آزاد شود. او را دوباره به ۳ سال زندان اضافی محکوم کرده اند.
محمود صالحی، فعال کارگری که در پنجاهمین کنگره س ژ ت از مبارزات سندیکائی در کشورش سخن گفته بود، برای چندمین بار دستگیر شده و به ۹ سال زندان محکوم شده است. این حبس جان محمود را به خطر می اندازد، زیرا او بیمار است و در اثر رفتارهای نامناسب در دوره های قبلی زندانش به معالجه و مراقبت دائمی پزشکی نیاز دارد.

فهرست قربانیان سرکوب های ضدسندیکائی دولت ایران بسیار طولانی است. رهبران و فعالان س ژ ت از تعهد مبارزاتی سندیکالیست های ایران تجلیل کرده و با آن ها اعلام همبستگی می کند. س ژ ت خواهان آزادی فوری زندانیان سندیکالیست ایران و لغو محکومیت های آنان است.

س ژ ت از رئیس جمهور فرانسه می خواهد که در ملاقات با رئیس جمهور روحانی هنگام بازدید وی از فرانسه در ماه نوامبر امسال، مسئله سلامتی و امنیت سندیکالیست های زندانی ایران و نیز تشدید سرکوب سندیکاها را با او در میان بگذارد.

ساختمان مرکزی س ژ ت ، مونتروی [حومه پاریس]
۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵

ترجمه و تکثیر:
اتحاد بین الملل در حمایت از کارگران ایران – پاریس
همبستگی سوسیالیستی با کارگان ایران – فرانسه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>