- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

اعدام چهار هموطن عرب را محکوم می کنیم! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On آذر ۱۴, ۱۳۹۲ @ ۶:۴۲ ب.ظ In اعلامیه ها,مواضع سازمان | No Comments

جمهوری اسلامی سی و چند سال است که به بهانه های مختلف هر ندای حق طلبانه را سرکوب می کند. این رژیم تحمل شنیدن صدای اعتراض مردم را ندارد. معترضان را یا به بند می کشد و یا به جوخه مرگ می سپرد. هر چند چوبه های دار در سراسر کشور همواره برپاست، اما در مناطق ملی ماشین کشت و کشتار حکومت فعال تر است. در طی همین ماه گذشته تعدادی از هموطنان بلوچ و کرد به جوخه مرگ سپرده شدند. دیروز نیز اجرای حکم اعدام چهار تن از هموطنان عرب کشورمان، غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره، عبدالامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه از سوی مراجع قضائی تائید و توسط دستگاه کشتار حکومت به اجرا گذاشته شد.
جمهوری اسلامی پس از سالها ماجراجوئی اتمی در زیر فشار بحران اقتصادی و تحریم های جهانی مجبور شد که رویه خود را با خارج تغییر دهد و به خواست مجامع جهانی تا حدی تن دهد. این عقب نشینی برای حکومتی که همواره دشمنی با غرب و آمریکا را نعمت دانسته است و با کوبیدن بر طبل تو خالی دشمنی با غرب برای خود هویتی ساخته است، نمی تواند بدون تنش در درون بافت قدرت پیش رود. حکومت نگران بحرانی است که گریبان او را در نتیجه این تغییر سیاست می تواند بگیرد. تشدید سرکوب در سراسر کشور به ویژه در مناطق ملی قبل از هر چیز برای ارعاب مردم و کنترل جامعه در دستور قرار گرفته و تا زمانی که حکومت با واکنش نیرومندی مواجه نشود ،سرکوب در داخل به موازات عقب نشینی در خارج، ادامه خواهد داشت.
[1]
ما همواره تاکید کرده ایم که اعدام مجازاتی غیر انسانی است و با تاسف در جمهوری اسلامی استفاده از این مجازات قرون وسطائی بسیار گسترده و وسیع است. نهال زندگی و حق حیات بدون جنبش و کارزار گسترده ضد اعدام بارور نخواهد شد. برای لغو اعدام از هیچ تلاشی دریغ نورزیم!
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
پنج‌شنبه ۱۴ آذر ۱٣۹۲ برابر ۵ دسامبر ۲۰۱٣


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%a7%d8%b9%d8%af%d8%a7%d9%85-%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d9%87%d9%85%d9%88%d8%b7%d9%86-%d8%b9%d8%b1%d8%a8-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%d8%ad%da%a9%d9%88%d9%85-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85-%da%a9

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2013/12/edam.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.