نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتصاب یک هفته‌ای ۴هزار کارگر فولاد اهواز

حدود چهار هزار نفر از کارگران شاغل در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از حدود یک هفته پیش تا الان در اعتراض به دریافت‌نکردن حقوق، اعتصاب کرده‌اند.

این کارگران سه ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. جدا از این این طلب، کارگران گروه ملی فولاد اهواز بابت سایر مطالبات مزدی و حق بیمه‌های پرداخت نشده هم بستان کارند. هر کارگر نزدیک به پنج میلیون تومان بستان‌کار است و در حال حاضر به با مشکل تمدیدنشدن دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی هم روبرویند.

به نقل از کارگران معترض گفته می‌شود که تا به این لحظه از جانب کارفرما هیچ پاسخ روشنی به آنها داده نشده است. گروه ملی فولاد اهواز یکی از شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا در اهواز است که پس از ماجرای اختلاس سه هزار میلیاردی و مصادره شرکت‌های متهم اصلی پرونده هم‌اکنون مدیریت این کارخانه با نظارت قوه قضائیه انجام می‌شود.

اسفندماه پارسال هم کارگران این شرکت در اعتراض به پرداخت‌نشدن حقوقشان نزدیک به دو هفته اعتصاب کردند. پرداخت‌نشدن حقوق یکی از بزرگترین مشکلات جامعه کارگری است و هر روز تعداد زیادی از کارگران در اعتراض به این موضوع تجمع یا اعتصاب می‌کنند.

ایلنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>