نوشته شده در دانشجویی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتصاب غذای دانشجویان دانشکده نفت آبادان

کانون مدافعان حقوق کارگر: تعداد کثیری از دانشجویان دانشکده نفت آبادان در اعتراض به تصمیم وزارت نفت برای عدم استخدام در این وزارتخانه (که بخشی از امتیازات دانشجویان این دانشگاه در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش بوده است) اعتصاب غذا و تجمع کردند. عدم استفاده از غذای دانشگاه از چهارشنبه شروع شده و تا امروز ادامه داشته است. در گذشته دانشکده نفت آبادان بنا بر مندرجات دفترچه سازمان سنجش، اقدام به استخدام دانشجویان این دانشگاه در وزارت نفت می‌کرد.
بنابر تصمیم جدید مسئولین مربوطه و وزارت نفت، دانشجویان گروه الف ورودی‌ها به استخدام وزارت نفت در نمی‌آیند. این همه درحالی است که این تصمیم نباید عطف به ماسبق و شامل دانشجویانی که – پیش از این تصمیم و به دلیل این امتیاز وارد این دانشکده شدند- شود. اما اخبار واصله حاکی از آن است که مسئولین طی ۹ماه اخیر چه از طرف وزارت نفت و چه از طرف وزارت علوم قول شفاف سازی و تصمیم گیری به نفع دانشجویان را داده اند که تا کنون متاسفانه اقدامی در این جهت صورت نگرفته است. به همین خاطر، تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه در یک حرکت صنفی که از هفته گذشته شروع شده است، اقدام به تجمع و اعتصاب غذا کردند.
دانشجویان می‌گویند که اعتراض ها تا رسیدن به خواسته ها و تعیین تکلیف دانشجویانی که قبل از تصمیم مسئولین وارد شدند،‌ ادامه خواهد داشت. دانشجویان در بیانیه‌های خود اعلام کردند که حرکت آنان به هیچ وجه سیاسی نیست و آنان به دنبال یک خواسته صنفی هستند.

http://www.kanoonm.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>