نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتراض دوباره کارگران زغال سنگ البرز شرقی در مخالفت با واگذاری

منابع ایلنا به نقل از کارگران این واحد معدنی گفتند:  کارگران این واحد معدنی امروز صبح در محل کار حاضر شدند اما برای چند ساعت (از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح) با تجمع مقابل ساختمان اداری شروع به کار نکردند زیرا هرکدام از آنها به واگذاری غیر اصولی بخشی از تاسیسات رفاهی و خدماتی این واحد معدنی به شهرداری شاهرود مخالفند و می‌خواهند تا تکلیف واگذاری این اموال ملکی مشخص شود.

همچنین برپایه این اطلاعات کارگران البرز شرقی روز ۲۷ مهر ماه در مخالفت با این موضوع به همراه خانواده‌هایشان مقابل ساختمان اداری شرکت البرز شرقی تجمع اعتراضی داشتند.این خانواده‌های کارگری در خانه‌های سازمانی مستقر هستند که قرار است به همراه سایر ساختمانهای تاسیسات رفاهی وخدماتی دیگری همچون مراکز خرید، ورزشگاه، مجتمع تفریحی، سینما، آمفی‌تئا‌تر، کتابخانه، دانشگاه و موسسات آموزشی به شهرداری شاهرود واگذار شود.

کارگران  با یادآوری اینکه از سال گذشته مالکیت این واحد معدنی بصورت حیرت انگیزی به معدن زغال سنگ البرز شرقی به ذوب آهن اصفهان واگذار شده است، مدعی شدند: این واحد بعد از واگذاری به بخش خصوصی( طی سالهای ۹۳ و هفت ماهه نخست ۹۴)حدود ۷۰ میلیارد تومان زیان داده است.

به گفته کارگران معترض ادامه روند واگذاری غیر اصولی بخشی از منابع مالکی این واحد معدنی بیکاری بیش از هزار کارگر را در بر دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>