نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اطلاعیه در باره نشست بخشی از اعضای سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران / طرفداران ادامۀ پروژۀ وحدت در سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

اخیرا بخشی از اعضای سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران نشستی تحت عنوان “کنگره ۱۳” تشکیل داده و خبر آن را به نام “کمیته مرکزی” سازمان منتشر نموده اند و این نشست را که حدود نیمی از اعضای سازمان حضوری و مجازی (پالتاکی) در آن مشارکت داشتند، بدون توجه به اساسنامه سازمان، کنگره ۱۳ اعلام کرده اند.

بر طبق اساسنامه سازمان ما که هم اکنون در سایت اتحاد کار موجود است، کنگره سازمان با حضور دو سوم اعضا و یا نمایندگان آن ها رسمیت می یابد. در فصل سوم اساسنامه به صراحت آمده است که:

«کنگره متشکل از اعضای سازمان و یا نمایندگان منتحب آنان است که هر دو سال یک بار برگزار می شود و با ‏حضور دو سوم اعضای سازمان – که امکان شرکت در کنگره را دارند- و یا نمایندگان آن ها رسمیت دارد.»

در این نشست نه تنها حدود نیمی از اعضای سازمان شرکت نکرده اند، بلکه تعدادی از شرکت کنندگان نیز به رسمیت آن به عنوان «کنگره» رای نداده اند. ما با استناد به اساسنامۀ سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران چنین “کنگره ای” را به لحاظ حقوقی، مغایر اساسنامه سازمان و نتایج و تصمیمات آن را برای اعضای سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران بی اعتبار و غیر قابل اجرا می دانیم. همچنین به عنوان نیم دیگر سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران که علیرغم امکان شرکت، در این نشست حضور نداشتیم، اعلام می کنیم که ارگان کمیتۀ مرکزی منتخب این نشست و تصمیمات آن غیر دمکراتیک و غیر قانونی است. ما از رفقایی که در این نشست شرکت کرده اند، می خواهیم که نامی متناسب با تعداد و وزن شرکت کنندگان برای نشست خود برگزینند و روی عواقب و نتایج تصمیمات خود بیشتر مکث و تامل نمایند.

ما همچنان بر پیشنهاد خود مبنی بر به تعویق انداختن کنگرۀ سازمان پافشاری کرده و معتقدیم تنها تصمیمات یک کنگرۀ قانونی بر اساس اساسنامۀ سازمان می تواند برای همگی اعضای سازمان معتبر باشد.

طرفداران ادامۀ پروژۀ وحدت در سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹ اوت ۲۰۱۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>