نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

از خواست زندانیان سیاسی در زندان اورمیه حمایت کنیم! به سیاستهای رژیم در زندان‌ها اعتراض کنیم!/ کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 ٢٧ تن از زندانیان سیاسی در زندان مرکزی اورمیه، از ۲۹ آبان ماه تاکنون در اعتراض به انتقال زندانیان متهم به قتل و قاچاق به بند زندانیان سیاسی و نیز انتقال تعدادی از زندانیان سیاسی به بند زندانیان عادی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. زندانیان اعتصابی خواستار پایان دادن به این نقل و انتقال‌ها و فشار به زندانیان سیاسی هستند. مسئولان رژیم به جای توقف این نقل و انتقال‌ها و رعایت حقوق زندانیان سیاسی با احضار زندانیان به دفتر زندان و بازجوئی و پرونده سازی برای آنها پرداخته‌اند و زندانیان اعتصابی را به تبعید به زندان‌های جنوب کشور تهدید کرده‌اند.

علی افشاری، ولی افشاری، حبیب افشاری، کیهان درویشی، شیرکو حسن‌پور، محمد عبداللهی، خزر رسولی‌راد، سامان نسیم، امیر ملادوست، سیروان نژاوی، جعفر میرزایی، ابراهیم رضاپور، محمد عبدالبخت، عبدالله اصغری، عرفات اصغری، عبدالرحمان سلیمان، سیدسامی حسینی، عبدالله حمودی، احمد تموئی، عثمان مصطفی‌پور، بهروز آلخانی، مصطفی الرحمان، یوسف کاکه‌ممی، سیدجمال محمدی، علیرضا رسولی، شورش افشاری، مصطفی داوودی، اسامی ٢٧ زندانی اعتصابی محبوس در زندان مرکزی ارومیه است. این زندانیان خواستار جدا سازی زندانیان سیاسی از زندانیان عادی هستند.

 فشار به زندانیان در سراسر کشور طی سال گذشته افزایش یافته است، اما ابعاد این سیاست در زندان مرکزی اورمیه ابعاد خشن‌تری به خود گرفته است. انتقال زندانیان سیاسی به بند زندانیان عادی در جمهوری اسلامی امر جدیدی نیست. اما انتقال محکومان به قتل و قاچاق به بند زندانیان سیاسی نشان‌دهنده سیاست جدیدی است که رژیم در صدد آزمایش آن در زندان مرکزی اورمیه است.

 زندانیان سیاسی در اورمیه عمدتا زندانیان کرد هستند. آنها به خاطر دفاع از حقوق ملی خود بازداشت و به زندان محکوم شده‌اند. رژیم جمهوری اسلامی به بازداشت و زندانی کردن فعالان جنبش حق‌طلبانه مردم کردستان بسنده نمی‌کند، در صدد است که در زندان نیز آنها را از حقوق اولیه و انسانی خود محروم نموده و در معرض اذیت و آزار قاچاقچیان مواد مخدر و قاتلان قرار دهد.

 کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران از خواست‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی اورمیه پشتیبانی می کند. ما سیاست‌های رژیم در فشار به زندانیان سیاسی و انتقال زندانیان سیاسی به بند زندانیان عادی یا بر عکس آن را محکوم می‌کنیم و خواهان آزادی همه آنها و تمامی زندانیان سیاسی هستیم. ما نیروهای آزادیخواه و نهادهای حقوق بشری را به حمایت از خواست‌های زندانیان اعتصابی در زندان مرکزی اورمیه و اعتراض علیه سیاست های رژیم در زندان‌ها فرا می خوانیم.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 ۲۱ آذر ۱۳۹۳ – ۱۲ دسامبر ۲۰۱۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>