نوشته شده در اعلامیه ها٬مواضع سازمان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

از خواست زندانیان اعتصابی پشتیبانی می کنیم! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

براساس اخبار منتشر شده تعدادی از زندانیان سیاسی در چندین زندان: رجائی شهر کرج، قزلحصار، ارومیه، میناب، بندرعباس و .. در اعتراض به اعدام های اخیر در کردستان و سیستان و بلوچستان دست به اعتصاب غذای سمبلیک یکروزه زده و خواهان لغو اعدام در ایران شده اند. زندانیان طی بیانیه ای نوشته اند: “با حمایت از همه‌ی اقدامات و کارزارهای داخلی و بین‌المللی برای لغو حکم اعدام در ایران، در میان دیوارهای بلند زندانهای مختلف کشور با اعتصاب یک روزه‌ی نمادین خویش فریاد برمی‌آوریم که خواستار لغو صدور و اجرای هر نوع حکم اعدامی هستیم، باشد که این ندای ما سایه نفرت، کینه و مرگ را از این سرزمین برچیند و نوید دهنده زندگی، آشتی و آزادی باشد” این اعتراض با واکنش ماموران اطلاعات و امنیت و مقامات زندان روبرو شده و زندانیان اعتصابی به “جرم” دست زدن به اعتصاب نمادین علیه اعدام، زیر فشار قرار گرفته اند. در بیانیه صادر شده زندانیان، دولت حسن روحانی را نیز مورد انتقاد قرار داده و به سکوت دولت نسبت به این اقدامات، اعتراض نموده اند.
حرکت زندانیان سیاسی در اعتراض به اعدام از اینرو اهمیت دارد که در زیر فشار و سرکوب و در چار دیواری زندان صورت می گیرد. اعدام و صدور حکم مرگ در جمهوری اسلامی فقط یک عمل سیاسی نیست. ریشه در بنیان های فکری این رژیم دارد. رژیم تا کنون تلاش کرده است که نگذارد حتی در حرف نیز لغو این مجازات غیر انسانی بر زبانها جاری و در نشریات منتشر شود. بسیارند روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشری که به “جرم” مخالفت با اعدام و به خاطر نظرشان، راهی زندان شده اند.
جمهوری اسلامی طی سی و چند سال حکومتش اوضاعی پدید آورده است که همه احساس ناامنی می کنند. در نتیجه فساد و دزدی مردم جان به لب شده اند. گرانی بیداد می کند و در نتیجه مجموعه این عوامل جامعه آسیب پذیر شده ناهنجاری ها رشد کرده و ناامنی گسترش یافته است. حکومت برای مقابله با این ناهنجاری ها به جای برخورد با عامل و ریشه ها، به معلول ها می پردازد و مجازات اعدام را راهی برای مقابله با این ناهنجاری ها در نظر گرفته است. اما طی این سالها، به رغم اعدام های گسترده، رشد ناهنجاری ها گسترده تر و وسیع تر شده است. جمهوری اسلامی امروز، هم در زمینه رشد فساد و ناهنجاریها در جهان موقعیت ممتازی دارد و هم، به لحاظ میزان اعدام به نسبت جمعیت، بر بالای سر همه حکومت های جهان، ایستاده است. اما اعدامهای سیاسی را عوامل دیگری نیز گسترده می کند. اعمال تبعیضات دینی، ملی و قومی، احساس ناامنی و مقابله با برآمدهای توده ای، از جمله عواملی هستند که منجر به افزایش احکام اعدام های سیاسی شده است.
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران همانگونه که بارها تاکید نموده است مخالف مجازات اعدام است و آن را روشی غیر انسانی و قرون وسطائی می داند. از اینرو از حرکت دلاورانه زندانیان سیاسی برای لغو حکم اعدام در ایران قویا پشتیبانی نموده از همه جریانات سیاسی مدافع آزادی، از نهادهای دموکراتیک و حقوق بشری، از همه کسانی که زندگی را پاس می دارند و اعدام را به عنوان مجازات، در شان انسان امروزی نمی دانند، می خواهد که به هر طریق که می توانند برای لغو حکم اعدام، در مبارزه علیه جمهوری اسلامی مشارکت کرده، به کارزار لغو اعدام بپیوندند.
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
پنج‌شنبه ۱۴ آذر ۱٣۹۲ برابر ۵ دسامبر ۲۰۱٣

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>