نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و خواست آنان پشتیبانی می کنیم! / انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس

سی و چهار روز از اعتصاب غذای آتنا دائمی، فعال حقوق بشر در زندان اوین می گذرداین مدافع حقوق بشر برای اعتراض به «اعمال خلاف مجریان قانون» و نیز توقف «آزار خانواده و پیگرد قضائی خواهرانش هانیه و انسیه به اتهامات واهی» دست به اعتصاب غذای طولانی زده است.

اکبر عبدی، معلم ریاضیات و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران که بارها به خاطر فعالیت های صنفی و سندیکائی بازداشت شده است، از ده اردیبهشت دست اعتصاب غذا کرده است. او در نامه ای دلیل اعتصاب غذای خود را اعتراض به «فقدان استقلال قوه قضائیه در صدور احکام امنیتی برای فعالان تشکل های صنفی معلمان و کارگران ایران» و «امنیتی شدن فعالیت های صنفی» اعلام کرده است.

هنگامه شهیدی روزنامه نگار که در روز۱۹ اسفند ۹۵ در مشهد بازداشت شده ، برای اعترض به وضعیت خود دست به اعتراض عذا زده است. او از ۱۳ اردیبهشت، وارد اعتصاب غذای خشک شده و مرگ جان این روزنامه نگار را نیز تهدید می کند.

به رغم اعتراض نهادهای بین ا لمللی نظیر «عفو بین الملل» و «خبرنگاران بی مرز» و … به دستگیری و زندان این زندانیان سیاسی و عقیدتی، رژیم جمهوری اسلامی و به ویژه «قوه قضائیه» آن کوچکترین اعتنائی به رعایت حال و سلامتی این فعالان اجتماعی نکرده است.

در شرایطی که سرکوب وحشیانه معترضان و فعالان حقوق بشر و تشکل های صنفی و سندیکائی به شدت ادامه دارد و زندانیان برای اعاده حقوق خود مجبور به اعتصاب غذا در زندان ها شده اند، حکومت مردم را به شرکت در مضحکهء انتخابات فرمایشی برای برگزیدن یکی از شش منتصب حکومت برای ریاست جمهوری دعوت می کند. این «نامزدهای» حکومتی چون همیشه در مورد سرنوشت زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران سکوت کرده اند.

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس، با همه توان خود از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی ایرانی پشتیبانی کرده و همبستگی مبارزاتی خود را با آن ها اعلام می دارد.
ما خواست خود از نیروهای مترقی، عفوبین الملل و سندیکاهای فرانسه را برای حمایت از خواست های به حق زندانیان سیاسی ایرانی وآزادی آنان تجدید می کنیم و از همه آزادگان ایرانی دعوت می کنیم که برای نجات جان زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا، بر تلاش خود بیافزایند. اعلام می کنیم جمهوری اسلامی و مقامات رسمی ان رامسئول جان این زندانیان می شناسیم.

مبارزه برای آزادی بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی، وظیفه روزمره ای ست که باید با مبارزه برای لغو حکم اعدام تلفیق یابد.

سی وهفت سال عمر جمهوری اسلامی حکایت از این واقعیت دارد که این رژیم قادر به احترام به حقوق انسانی حداقل مردم نیست. آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی از دیگر آزادی های مدنی و اجتماعی جدا نبوده و تحقق آن در گرو مبارزه ای خستگی ناپذیر است.

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس
جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۲ مه ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>