نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ادامه تجمع خانواده‌های کارگران بازداشتی در مقابل فرمانداری

کارگران و خانواده‌های کارگران بازداشتی معدن سنگ آهن بافق در هفتمین روز از شروع دور دوم اعتصابات کارگری در این معدن همچنان در مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا در بافق گزارش می‌دهند که درجریان تجمع شب گذشته خانواده‌های بازداشت شدگان که با حضور جمعی از اهالی شهر همراه شده است، پنج عضو شورای اسلامی شهر بافق نیز در جمع معترضان حاضر شده‌اند.

یکی از کارگران معدن بافق با اشاره به اظهارات اخیر معاون سیاسی- امنیتی استاندار یزد که گفته بود بازداشت شدگان هیچ ربطی به اعتصاب کارگران ندارند گفت: این حرف درست نیست زیرا اگر میان کارگران بازداشت شده و اعتراضات کارگری ارتباطی وجود نداشت دلیلی برای همراهی مردم بافق با بازداشت شدگان نبود و اهالی شهر در مقابل این افراد مانند سایر اشخاصی که به عناوین مختلف در زندان به سر می‌برند موضع بی‌تفاوتی اتخاذ می‌کردند.

همچنین گزارش‌هایی که ایلنا بطور مستقل قادر به تاییدشان نیست حاکی از خروج ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی از شهر بافق است. اقوام کارگران بازداشت شده نیز خبر داده‌اند درحال حاضر بازجویی این افراد تمام شده و همه آن‌ها به بند عمومی منتقل شده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>