نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اخبار کارگری یکشنبه ۱٣ بهمن ۱٣۹۲

هشدار کارشناسان اقتصادی و اجتماعی از افزایش شکاف طبقاتی؛
سیندرلاهای خیابانی؛ خواب “باران” را می‌بینند۱۳۹۲-۱۱-۱۳,
اینجا شکاف طبقاتی، خودش را به رخ‌مان می‌کشد. اینجا به خاطر آلودگی هوا؛ بچه‌ها دست از تکدی‌گری و استثنمار شدن برنمی‌دارند. اینجا بچه‌ها نمی‌توانند برای خودشان پفک بخرند. سیندرلاهای اینجا؛ خواب باران را می‌بینند.
ایلنا: اتومبیل مشکی شاسی بلند در پشت چراغ قرمز توقف می‌کند. کودکان دستفروش به سمت‌اش هجوم می‌آورند و با اصرار زیاد به شیشه‌ی ماشین ضربه می‌زنند. ثانیه‌شمار چراغ راهنمایی به بچه‌ها می‌گوید فقط ۳۰ ثانیه‌ی دیگر برای فروش فال و گل و… زمان دارند. شیشه‌ی ماشین پایین می‌آید و بچه‌ها برای گرفتن اسکناس سبز رنگ روی سر و کول هم می‌پرند. چراغ راهنمایی سبز می‌شود. اتومبیل شیک شاسی بلند که؛ بچه‌ها فکر می‌کنند چند میلیون… قیمت دارد؛ بچه‌ها را با یک اسکناس دوهزار تومانی تنها می‌گذارد. بچه‌ها به امید توقف ماشین شیک دیگری؛ چشم به چراغ راهنمایی می‌دوزند.
به گزارش خبرنگار ایلنا؛ بنابر آماری که دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده؛ در سال‌های اخیر فاصله‌ی درآمدی میان کم‌درآمد‌ترین افراد جامعه و پردرآمد‌ترین افراد آن، ۱۵ برابر شده است.
سعید لیلاز(کار‌شناس مسائل اقتصادی) از شکاف طبقاتی صحبت می‌کند: در چند سال گذشته میان طبقات محروم و طبقات مرفه؛ شکاف عمیقی ایجاد شد. به گونه‌ای که قدرت خرید کارگران در پایان سال ۸۹، بین ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافت.
آمار‌ سال ۹۰ نشان می‌دهد که ۱۷تا ۲۰ درصد از مردم زیرخط فقر هستند. حتما این رقم تا امروز افزایش هم یافته است به ویژه در سال ۹۲ که نرخ تورم بی‌نظیری؛ گریبانگیر جامعه شد.
لیلاز، دلیل این تورم را بی‌انضباطی مالی دولت در سال‌های گذشته می‌داند و اضافه می‌کند: تورم؛ خط فقر را گسترده‌تر می‌کند و قاتل مساوات و سبب کاهش قدرت خرید طبقات محروم است. تغییر شاخص‌های اقتصادی تاثیر مستقیمی بر زندگی اجتماعی می‌گذارد و طبیعی‌ست که افزایش شکاف طبقاتی آسیب‌های اجتماعی را نیز در پی داشته باشد.
امان الله قرایی مقدم(جامعه‌شناس و استاد دانشگاه) نیز با اشاره به اینکه شکاف طبقاتی سبب شده گروه کوچکی از جامعه به ثروت‌های بادآورده برسند و اکثریت جامعه به سمت پایین هول داده شوند، گفت: افرادی که بخش زیادی از ثروت جامعه را در دست دارند، تنها حدود ۱۰-۲۰ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند. این شکاف طبقاتی نه تنها میان این طبقه و پایین‌ترین طبقه جامعه همان‌ها که کارشان جمع‌آوری ضایعات است، افزایش یافته، بلکه میان طبقه‌ی بالا و طبقه‌ی متوسط نیز زیاد شده است. طوری‌که می‌توانیم بگوییم طبقه‌ی متوسط به سمت پایین حرکت کرده است. امروز وضعیت بهداشت به گونه‌ای شده که با یک عمل جراحی ۳۰ میلیونی؛ یک شهروند طبقه‌ی متوسط به طبقه‌ی فقر غلتانده می‌شود. باید توجه داشت افزایش شکاف طبقاتی، بزه، فساد مالی، فحشا، طلاق، و… را به همراه خواهد آورد.
بچه‌های گلفروش سر چهارراه‌ها؛ همان سیندرلاهای داستان‌های فانتزی خودمان؛ شاید چیزی از آمار ندانند اما زبان گرسنگی را همه خوب می‌فهمند.
علی بنی‌هاشم بیش از ۸ سال است در محله‌ی پاسگاه نعمت آباد، در منطقه‌ی ۱۸ تهران؛ در جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان کار می‌کند. بنی‌هاشم این سیندرلاها را خوب می‌شناسد. می‌داند که هیچ‌کدامشان بابای پولداری ندارند که روزی از ته‌ قصه‌ی زندگی سرک کشیده و خودشان را به خیابان‌های بالای تهران برسانند تا باران خودشان را پیدا کنند و توی خیال خودشان آنها را برای فرید‌ ذهنی‌شان آماده‌ی ازدواج کنند.
بنی‌هاشم دیده‌هایش را اینگونه روایت می‌کند: بچه‌های این محله با بحرانی به نام گرسنگی مواجه هستند. اثر روانی گرسنگی بر فرد گرسنه گاه او را به بزنگاه بیمار روانی می‌کشاند. بچه‌های تحت پوشش ما؛ وقتی به مدرسه می‌آیند؛ سراغ همکلاسی و معلم را نمی‌گیرند. اولین چیزی که می‌پرسند این است: “غذای امروز چیست؟”
بنی‌هاشم داستانش را؛ نه داستان خیالی‌اش را که داستان واقعی‌اش را اینگونه ادامه می‌دهد: الویت برای این بچه‌ها در این محله، تغذیه است. این مسئله؛ روان آن‌ها را تسخیر کرده و از این بابت دچار تنش روانی هستند. یک روز که ما تغذیه را یک ساعت دیر‌تر به بچه‌ها دادیم، تمام مدرسه بهم ریخت. بچه‌ها عصبی شده بودند و قادر به کنترل رفتار خودشان نبودند. خانواده‌هایی که در این محله‌ها زندگی می‌کنند، با بحران گرسنگی روبرو هستند. روابط آن‌ها هم تحت تأثیر همین مساله قرار دارد. خانواده هر روز دچار تشنج عصبی می‌شود، در نتیجه کودک هم بیشتر در خانواده تنبیه می‌شود.
بنی‌هاشم ادامه می‌دهد: قدرت خرید و انتخاب پایین آمده است. پدر به کودک ۵۰۰ تومان می‌دهد که هرچه دوست دارد بخرد. بچه می‌خواهد یک پفک داشته باشد اما نمی‌تواند با این پول پفک بخرد. پول او قدرت خرید پفک را به او نمی‌دهد. درنتیجه احساس ناکامی می‌کند و این احساس هر روز هم برای بچه و هم برای پدرش تکرار می‌شود.
آمار‌ نشان می‌دهد شاخص فلاکت از سال ۸۴ تا سال ۹۲ بیش از دوبرابر شده است. شاید برای فهمیدن این مساله زیاد هم نیازی به آمار و ارقام نباشد. همین که نگاهی به دور و اطراف بیندازیم، همین که از شمال شهر تهران تا جنوب شهر را گز کنیم یا وقتی نگاهی به گاری یک ضایعاتی کنار خیابان کنیم که چگونه با حسرت به ماشین آخرین مدل عبوری از کنارش، نظر می‌اندازد، می‌توانیم بغض و خشم‌ را در او یکجا ببینیم. اینجا

شکاف طبقاتی، خودش را به رخ‌مان می‌کشد. اینجا به خاطر آلودگی هوا؛ بچه‌ها دست از تکدی‌گری و استثنمار شدن برنمی‌دارند. سیندرلاهای اینجا؛ خواب باران را می‌بینند.
کارگران نساجی کاشان در مقابل وزارت کار تجمع کردند برای دومین روز متوالی؛
۱۳۹۲-۱۱-۱۳,
چکیده: از آنجا که کارگران نساجی کاشان در سالهای ۸۳ و ۹۰ برای ۲ نوبت به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند، سازمان تامین اجتماعی با درخواست بازنشستگی آن‌ها موافقت نمی‌کند.
صبح امروز ۶۵ نفر از کارگران کارخانه نساجی کاشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

«محسن رمضانی» نماینده کارگران کارخانه نساجی کاشان با اعلام این مطلب در خصوص دلیل این تجمع به خبرنگار ایلنا گفت: بخش قابل توجهی از کارگران این واحد تولیدی به دلیل سخت‌گیری‌های سازمان تامین اجتماعی نمی‌توانند از بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت و زیان آور استفاده کنند.

این فعال صنفی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵۵۰ کارگر در کارخانه نساجی کاشان بصورت اجرتی مشغول فعالیت‌اند، در تشریح مشکل بازنشستگی خود و همکارانش گفت: مطابق قانون مشاغل سخت سخت و زیان آور فعالیت بیشتر کارگران شاغل در واحدهای نساجی سخت و زیان آور تلقی می‌شود اما از آنجا که کارگران نساجی کاشان در سالهای ۸۳ و ۹۰ برای ۲ نوبت به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند، سازمان تامین اجتماعی با درخواست بازنشستگی آن‌ها موافقت نمی‌کند.

نماینده کارگران نساجی کاشان یادآور شد: مخالفت‌ها و سخت‌گیری‌های سازمان تامین اجتماعی با درخواست بازنشستگی پیش از موعد کارگران نساجی کاشان از حدود ۲ سال پیش به بهانه نبود منابع مالی کافی برای ارئه خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی آغاز شده است.

وی ادامه داد: درخواست بازنشستگی پیش از موعد کارگران نساجی درحالی معطل مانده است که تا همین دو سال پیش کارگران کارخانه نساجی سیمین نو اصفهان از همین طریق بازنشسته شدند.

نماینده کارگران مدعی شد: مسئولان سازمان تامین اجتماعی می‌گویند که چنانچه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی دستوری کتبی منابع مالی لازم را تامین و یا حداقل مشخص کند دیگر هیچ مخالفتی با بازنشستگی پیش از موعد کارگران نساجی کاشان نخواهند داشت.

به گفته این کارگر نساجی کاشان در حالی که ۶۵ کارگر نساجی کاشان برای دومین روز متوالی در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتاعی تجمع کرده‌اند، شنیده می‌شود که مسئولان این وزارت خانه برای رسیدگی به مشکل این کارگران جلسه‌ای را ترتیب داده‌اند.

کارگران تنها خواستار حق بازنشستگی‌اند

در همین رابطه «ماشاالـله زهتابی»، دبیر خانه کارگر کاشان در تایید اظهارات کارگران تجمع کننده کارخانه نساجی کاشان گفت: این کارگران تنها خواهان استفاده از حق بازنشستگی هستند.

وی افزود: سهام اصلی کارخانه نساجی کاشان که حداقل ۶۰ سال سابقه فعالیت دارد در اختیار ۱۰ شرکت دولتی است و در حال حاضر یک پیمانکار خصوصی بصورت اجرتی و سفارشی کارخانه را اداره می‌کند.

به گفته این فعال کارگری، کارگران باقیمانده این واحد تولیدی در حال حاضر بصورت هفتگی و علی الحساب مبالغی را از مدیریت کارخانه دریافت می‌کنند.

دبیر خانه کارگر کاشان افزود: در کنار شرایط سخت و زیان آور محیط کار، این نحوه پرداخت پاسخگوی هزینه خانواده‌های ۴-۵ نفره کارگران نیست و برای همین کارگران باقیمانده ترجیح می‌دهند که از حق بازنشستگی خود استفاده کنند.

زهتابی یادآور شد: موضوع مخالفت سازمان تامین اجتماعی با بازنشستگی پیش از موعد کارگران نساجی کاشان از آخرین سالهای دولت قبل مطرح شد و در حال حاضر با تغییر دولت، انتظار می‌رود که وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی با این خواسته کارگران موافقت کنند.

شمار کارگران بازداشتی چادرملو به ۲۸ رسید/
۱۳۹۲-۱۱-۱۳
چکیده: برخورد با بحران کارگری معدن چادرملو بدون توجه به مطالبات کارگران معترض غیرقابل قبول است / مطالبات کارگران معترض باید بررسی شود و پس از آن، یا باید به خواسته‌‌هایشان پاسخ داده شود یا باید آن‌ها را اقناع کرد و راه دیگری وجود ندارد.
هم‌زمان با بازداشت ۸ کارگر دیگر طی سه روز گذشته و رسیدن شمار کارگران بازداشتی معدن چادرملو به ۲۸ نفر، نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی از بازداشت گسترده کارگران این معدن انتقاد کرد.
«محمد صالح جوکار» با انتقاد از مسئولان دولتی و قضایی شهرستان اردکان، از بی‌اطلاعی نمایندگان مجلس از دلیل بازداشت کارگران معدن چادرملو خبر داد و به ایلنا گفت: برخورد با بحران کارگری معدن چادرملو بدون توجه به مطالبات کارگران معترض غیرقابل قبول است.
وی ادامه داد: مطالبات کارگران معترض باید بررسی شود و پس از آن، یا باید به خواسته‌‌هایشان پاسخ داده شود یا باید آن‌ها را اقناع کرد؛ راه دیگری وجود ندارد.
جوکار تصریح کرد: رضایت کارگران از شرایط کار و انگیزه آن‌ها برای ادامه تولید مهم است و اگر مدیران واحد تولیدی به زور و اجبار متوسل شوند، بازده کاری کارگران به تناسب پایین می‌آید.
این نماینده مجلس نهم در ادامه با انتقاد از برخورد امنیتی با اعتراضات صنفی کارگران معدن چادرملو، گفت: کار در معادن سخت و طاقت فرساست و کارگران معادن فشار زیادی متحمل می‌شوند، بنابراین باید به خواسته‌های صنفی آن‌ها رسیدگی کرد.
وی در خصوص شائبه ارتباطات گسترده کارفرما با مسئولان نهادهای دولتی و نظارتی شهرستان اردکان، عنوان کرد: مسئولان باید توجه بیشتری به مطالبات کارگران معدن چادرملو داشته باشند تا خدایی نکرده به زد و بند با کارفرما متهم نشوند.
جوکار ادامه داد: کارگر و کارفرما باید در کنار یکدیگر قرار داشته باشند و اگر کارفرما در نقش ارباب و کارگر در نقش رعیت ظاهر شود، کارگران و در ‌‌نهایت تولید به شدت ضربه می‌بینند.
نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اعتراض کارگران به اخراج «بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو)، اظهار داشت: شرایط قراردادهای کاری کارگران، امنیت شغلی آن‌ها را تضمین نمی‌کند. در برخی موارد دیده شده است که با کارگری قرارداد ۷ روزه بسته‌اند. برخی از کارفرمایان انسان‌های شریفی هستند و با کارگران برخوردی انسانی دارند اما برخی از کارفرمایان بدون توجه به روح قانون با کارگران برخوردهای سخت و تنش آمیز می‌کنند.
بازداشت رئیس نهاد کارگری معدن چادرملو
گفته می‌شود «حسین جنائی»، رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) و «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران پیمانی این معدن نیز بازداشت شده‌اند.
یکی از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: آقایان جنائی و حسنی‌نژاد روز جمعه (۱۱ بهمن ماه) توسط پلیس امنیت شهرستان اردکان احضار و سپس بازداشت شده‌اند.
نماینده کارگران پیمانی معدن چادرملو همچنین از بازداشت دو تن دیگر از همکارانش با نام‌های «عباس حسینی‌پور» و «مهدی حسنی» در روز شنبه (۱۲ بهمن) خبر داد و گفت: تعدادی از کارگران متحصن از صبح امروز (یکشنبه ۱۳ بهمن) به سر کار خود بازگشته‌اند زیرا به آنها قول داده شده است که همکاران بازداشتی شان تا عصر (یکشنبه) آزاد می‌شوند.
پیشینه اعتراضات چادرملو
در تاریخ ۶ آذر ماه سال جاری، ۸۰۰ کارگر معدن چادرملو در اعتراض به آنچه دستمزدهای ناعادلانه می‌خواندند و همچنین اخراج آقای حسنی‌نژاد، دبیر نهاد کارگری این معدن (انجمن صنفی کارگران شرکت پیمانکاری آسفالت طوس) بیش از یک ساعت دست از کار کشیده و تجمع کردند.
شورای تامین اردکان در واکنش به این اعتراض در تاریخ ۱۱ آذر ماه تشکیل جلسه داد و با حضور نمایندگان کارگران و مدیران شرکت پیمانکاری آسفالت طوس، خواسته‌های صنفی کارگران را بررسی کرد.
مطالبات صنفی کارگران مبنی بر پیروی شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از طرح طبقه بندی مشاغل شرکت سنگ آهن چادرملو (پیمان دهنده) و لحاظ پاداش تولید در محاسبه حق بیمه‌شان در ‌‌‌نهایت توسط شورای تامین اردکان پذیرفته شد.
در نهایت، طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت آسفالت طوس اجرا شد اما از پاداش تولید کارگران کاسته شد تا دستمزد آنان تغییری نیابد. همچنین گفته شد که لحاظ پاداش تولید در محاسبه حق بیمه‌ کارگران در دست بررسی است و در ماه های آینده اجرایی می شود.
در جلسه شورای تامین مقرر شده بود دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس در تاریخ ۱۴ آذر ماه برای بررسی صدور حکم بازگشت به کارش با فرماندار اردکان ملاقات کند که در این جلسه ضمن مخالفت با مطالبه بازگشت به کار نماینده صنفی کارگران، بازگشت وی به تصمیم شورای تامین موکول شد. مخالفتی که به ادامه اعتراضات کارگران در روزهای بعد منجر شد.
در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ آذر ماه،حدود ۲ هزار کارگر معدن چادر ملو در اعتراض به تغییر نکردن وضعیت آقای حسنی‌نژاد در تمام شیفت‌ها دست از کار کشیدند.
کارگران معترض معتقد بودند حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد بر خلاف ماده ۲۵ و ۲۷ قانون کار صادر شده است و ارتباطی با شورای تامین ندارد.
ماده ۲۵ قانون کار صراحت دارد هیچ یک از طرفین (کارگر و کارفرما) به تنهایی حق فسخ قرارداد موقت را ندارند. ماده ۲۷ قانون کار نیز، اخراج کارگر را به نظر مثبت نهاد صنفی کارگاه مربوطه منوط کرده است.
گفتنی است قرارداد آقای حسنی‌نژاد تا ۲۹ اسفند سال جاری اعتبار دارد که کارفرما به صورت یک جانبه این قرارداد را فسخ کرده است.
همچنین برای صدور حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد از انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (که تنها نهاد صنفی این شرکت پیمانکاری است) نظرخواهی نشده است.
کارگران معدن چادرملو در ‌‌نهایت با وعده مسئولان اداره کار اردکان به نمایندگان کارگران مبنی بر بررسی خارج از نوبت موضوع اخراج نماینده صنفی شان، و همچنین تعیین ساز و کار بررسی و تحقق سایر مطالبات صنفی از تاریخ ۱۸ آذر ماه با توقف موقت اعتراضات صنفی شان مجددا به کار خود بازگشتند.
حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد نهایتا در تاریخ ۶ بهمن ماه از سوی هیات تشخیص اداره کار شهرستان اردکان تایید شد که به آغاز دور جدید اعتراضات صنفی کارگران از روز سه شنبه هفته گذشته (۸ بهمن ماه) منجر شده است. اعتراضاتی که تا به امروز ادامه دارد.
گفته شده در جریان دور جدید اعتراضات صنفی کارگران معدن چادرملو، بیش از ۲۰ کارگر بازداشت شده اند که تعدادی از نمایندگان کارگری در انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس از جمله آقایان «علی همت چراغی»، «مهدی مظفری»، «ناصر شیخی»، «مسلم غنی‌زاده»، «بهرام حسنی‌نژاد»، «احمد‌پور جنائی» و «حسین جنائی» در میان بازداشتی ها قرار دارند.
«رامین حیدر جان»، «بهزاد طالب‌پور»، «محمود دهقان» و «احمد نصیرپور» چهار کارگر دیگری هستند که نام شان در میان بازداشت شدگان به چشم می خورد.

حقوق ۲۲۰ کارگر «آجر جیل» ۸ ماه به تعویق افتاده است
۱۳۹۲-۱۱-۱۳,
چکیده: کارگران این کارخانه ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند./ بعد از گذشت ۸ ماه از تعطیلی کارخانه هنوز مستمری بیمه بیکاری این کارگران برقرار نشده است.
نماینده کارگران کارخانه «آجر جیل» در اهواز از تعطیلی و تعویق ۸ ماه حقوق بیش از ۲۲۰ کارگر این کارخانه خبر داد و گفت: با وجود آنکه کارگران در ۸ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند، شامل سبد کالای حمایتی دولت نیز نمی‌شوند.
«رحیم باوی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه آجر جیل به دلیل اختلافات داخلی سهام داران از خردادماه سال جاری تعطیل اعلام شده و ۲۲۰ کارگر آن بیکار شده‌اند.
او با اشاره اینکه کارگران این کارخانه ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند، در خصوص مستمری بیمه بیکاری کارگران گفت: متاسفانه بعد از گذشت ۸ ماه از تعطیلی کارخانه هنوز مستمری بیمه بیکاری این کارگران برقرار نشده است.

این کارگر افزود: علاوه بر حقوق، بخشی از مشکلات کارگران مربوط به ۸ ماه تاخیر در پرداخت حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است که طبعا باعث ایجاد فاصله در سوابق بیمه‌ای کارگران شده است و در آینده بازنشستگی آنان را با مشکل مواجه خواهد کرد.
نماینده کارگران کارخانه آجر جیل یکی از دلایل افزایش مشکلات کارخانه را ناشی از بدهی‌های سنگین مالی این واحد به تامین اجتماعی، دارایی و ادارات گاز و برق دانست و گفت: با وجود آنکه کارگران برای حل مشکل خود به ارگان‌های مختلفی مراجعه کرده‌اند اما پیگیری‌های آن‌ها نتیجه‌ای نداشته است.
تعطیلی کارخانه به دلیل اختلافات سه شریک
در این زمینه «عبداازهرا برومی» یک از سه سهام دار کارخانه آجر جیل، خبر تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و تعطیلی کارخانه آجر جیل را تایید کرد.

او گفت که مشکلاتی که به تعطیلی کارخانه منجر شده، به دلیل تلاش سایر سهام‌داران برای جایگزین کردن مدیری دیگر به جای او بوده است.

او با بیان اینکه سهم هر یک از سه شریک این کارخانه ۳۳ درصد است، افزود: تغییر مدیریت کارخانه از سال ۹۰ به یکی دیگر از سهام داران باعث شد مشکلات مالی کارخانه آجر جیل به دلیل آنچه او «سیاست گذاری‌های غلط در نحوه تولید» ذکر کرده افزایش پیدا کند بطوری که کارخانه دیگر توان پرداخت حقوق کارگران را نداشت.

این کارفرما با بیان اینکه کارگران از تیر ماه سال جاری بیکار هستند و هنوز با آنان تسویه حساب نشده است، اظهار داشت: علاوه بر تعویق حقوق کارگران از خرداد ماه سال جاری، عیدی سال ۹۱، حق مرخصی و سایر مزایای قانونی کارگران پرداخت نشده است.

برومی در بخش دیگری از سخنانش در مورد بدهی‌های کارخانه آجر جیل به تامین اجتماعی وسایر نهاد‌های دولتی گفت: مجموع بدهی کارخانه آجر جیل به تامین اجتماعی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان است و به سایر ادارات همانند اداره گاز ۳۰۰ میلیون و به اداره برق ۷۰ میلیون تومان بدهی دارد.

وی در خاتمه با بیان اینکه احیا این کارخانه و بازگشت به کار کارگران در صورت توافق شرکا برای ادامه کار وت ولید میسر است، از مسئولان استانی بویژه کمیته اشتغال استان خوزستان خواست برای مرتفع کردن مشکلات کارخانه و کارگرانش پیش قدم شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>