نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اخبارکارگری

اعتصاب و درگیری کارگران کیسون باکارد ویژه
۱۳۹۲/۱۱/۴
کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری: شرکت بین الملی کیسون در پروژه های عمرانی ساختمانی و شهرک سازی فعالیت می کند و اکنون پروژه شهرک سازی پرند را در دست اجرا دارد. در شهرک پرند ۶ هزار کارگر مشغول کار بودند. ۱۶ هزار واحد آپارتمان در شهر فوق در دست ساخت است. محل شهرک در اتوبان تهران – ساوه واقع است. شرکت کیسون طی سال جاری تاکنون ۱۲۰۰ کارگر را از کار اخراج کرده است. کارگران اخراجی ۶ ماه دستمزد خود را دریافت نکرده اند. ۴٨۰۰ کارگر باقی مانده نیز بیش از ۶ ماه حقوق طلب کار هستند. کارگران در روز دوشنبه ٣۰ دی ماه دست به اعتصاب زدند. کارگران اعتصابی جهت پاسخ به دفتر مدیریت میروند و مدیران به حمایت از کارفرما کارگران را تهدید می کنند. کارگران نیز مدیران را گروگان میگیرند تا نماینده کارفرما در جمع شان حضور یابد. با پایان روز کارگران مدیران را رها میکنند.
روز سه شنبه اول بهمن کارگران در اعتصاب به سر میبردند که پلیس در محل حاضر میشود و با تهدید از کارگران میخواهد که به اعتصاب خود پایان دهند. کارگران به پلیس اعلام میکنند تا دستمزد خود را دریافت ننمایند به اعتصاب خود ادامه میدهند. ساعتی پس از آن، محوطه تجمع کارگران توسط پلیس گارد ویژه به محاصره در میاید و شروع به دستگیری کارگران اعتصابی می کنند. کارگران نیز در دفاع از خود با گارد ویژه درگیر میشوند. این درگیری تا شب همچنان ادامه مییابد. در پایان روزکارگران متوجه میشوند که در حدود ۱۰۰ نفر از همکارانشان دستگیر شده اند. کارگران نیز تصمیم میگیرند که مقابل مجلس تجمع اعتراض خود را ادامه دهند.

۱۳۹۲/۱۱/۴
هشدار دوباره بیکاری ۱۰ میلیونی یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که مسائل فراوانی را به دنبال داشته
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید از توهمات آماری خارج شویم، نسبت به بیکاری ۱۰ میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که مسائل فراوانی را به دنبال داشته اما تصمیم جدید درباره یارانه ها، بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه برخی معاونین این وزارتخانه به استان هرمزگان سفر کرده است گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که علاوه بر مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز با مشکلاتی روبرو کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید بدون توهمات آماری کار کنیم اظهارداشت: اصلاح نگاه به فرهنگ کار می تواند نگاه افراد به کار را نیز اصلاح کند. امروز دولت برنامه ای برای خروج از رکود اقتصادی دارد و در اینباره رئیس جمهور دستوراتی را داده است.

ربیعی با اشاره به اینکه هرگونه آمارسازی ممنوع است و باید اطلاعات درستی به مردم بدهیم افزود: هرگونه دستکاری و اصلاح قانون کار در شرایط فعلی اشتغال نادرست است و من تاکنون یک گزارش از اینکه قانون کار باعث ایجاد اختلال در تولید شده باشد، ندیده ام.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد قانون کار به نفع کارفرما تنظیم شده است خاطرنشان کرد: اگر قانون هدفمندسازی یارانه ها به درستی انجام می شد می توانست کشور را شکوفا کند، اما نشد. تصمیم در اینباره بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هرچه می خواهیم به گذشته برنگردیم و درباره آن حرف نزنیم، نسبت به بیکاری ۱۰ میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: چه شده که یک نفر مجبور می شود با مدرک لیسانس بیاید
و بگوید دیپلم است تا یک شغلی به وی داده شود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>