- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

اتحاد کردهای عراق، سوریه و ترکیه علیه داعش

Posted By admin On مرداد ۱۶, ۱۳۹۳ @ ۹:۰۷ ق.ظ In اخبار | No Comments

کردهای سه کشور عراق، سوریه و ترکیه برای افزایش توان خود در مقابله با نیروهای “دولت اسلامی” در شمال عراق و نجات هزاران غیرنظامی که در کوهستان‌های مجاور به دام افتاده‌اند، با یکدیگر متحد شدند.

به گزارش رادیو فرانسه، هه‌لو پینجوینی، یک مقام عالی رتبه اتحادیه میهنی کردستان امروز اعلام کرد: کردهایی که از ترکیه و سوریه آمدند برای مقابله با نیروهای دولت اسلامی به منطقه ربیعه و سنجار در غرب موصل وارد شدند.

وی افزود: ما نیز در منطقه زومار و در دیگر مناطق شمال و شرق موصل با نیروهای دولت اسلامی مقابله می کنیم.

خبرگزاری فرانسه از اربیل گزارش داده که پس از شکست اخیر کردها از اسلامگرایان مسلح، و همچنین ناتوانی دولت فدرال در مقابله با این گروه، اکنون مبازران کرد پ‌کاکا در ترکیه، کردهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و پیشمرگه‌های عراق توان خود را در یک ائتلاف بی‌سابقه متمرکز کرده‌اند.

دو روز پیش، خبرگزاری فرانسه از بغداد، نوشت: شهر سنجار در نزدیکی مرز سوریه، که در هفته‌های گذشته در اختیار کردهای عراقی بود، به دست نیروهای تندروی “دولت اسلامی” افتاده است.

همچنین سازمان ملل متحد گزارش داد که پس از حمله به این شهر، حدود دویست هزار نفر که غالب آنها از ایزدیان هستند، فرار کردند.

ایزدیان، اقلیت مذهبی کردی هستند که در شمال عراق، سوریه، جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می‌کنند و از سوی سنی‌های افراطی به عنوان «شیطان‌پرست» در نظر گرفته می‌شوند.

همچنین ترکمن‌های عراق که یک گروه قومی از شاخه ترک‌های آناتولی در شمال عراق به شمار می‌روند، از دست نیروهای دولت اسلامی فرار کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه با بیان این که ۵٠٠ خانواده از اقلیت ترکمن‌ها فرار کرده‌اند، تأکید کرده که در میان کسانی که فرار کرده‌اند افراد پیر و کودکان نیز حضور دارند که با کمبود غذا مواجه‌اند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%8c-%d8%b3%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c%d9%87-%d8%af

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.