نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ابراز ناخرسندی آمریکا از نتیجه مذاکرات ایران و آژانس

ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز جمعه ۲۹ دیماه مذاکرات اخیر ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران را «بسیارمایوس کننده»، خوانده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خانم نولند گفته است: بسیار مایوس کننده است که « ایران یک بار دیگر فرصت همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی را از دست داد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفته است: ایران این فرصت را داشت «تا شفافیت مورد نظر جامعه بین المللی برای رفع نگرانی ها در خصوص برنامه هسته ایش را فراهم کند.»

هرمان ناکارتس،‌معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و هیاتی از کارشناسان این آژانس برای مذاکره با مقامات ایران روز چهارشنبه۲۷ دیماه به تهران سفر کردند. این مذاکرات به مدت دو روز ادامه داشت. هرمان ناکارتس روز جمعه، ۲۹ دی‌ماه، در بازگشت از تهران گفته بود که نتوانسته است موافقت ایران را برای بازرسی از سایت پارچین جلب کند.

به گزارش رادیو فردا، وی در خصوص نتیجه مذاکرات بین ایران و آژانس در تهران تصریح کرده است: «اختلافات همچنان باقی است» و توافقی حاصل نشده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در حالی که مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی از تمایل به ادامه مذاکره با ایران صحبت می کنند، اما شماری از این مقامات به صورت خصوصی گفته اند،‌ به تاخیر انداختن مذاکرات یک تاکتیک ایران برای ایجاد مانع درتحقیقات در خصوص سایت نظامی پارچین در شرق تهران است. آنها نگرانند چنین تاخیر هایی به تحقیقات از پارچین لطمه بزند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>