نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

آمریکا به دنبال حبس درآمدهای صادرات نفت ایران

 

یک مقام آمریکایی گفت این کشور تلاش می کند به “حبس” درآمدهای نفتی ایران اقدام کند.
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد واشنگتن از ماه فوریه آینده اقدامات جدیدی را علیه درآمدهای صادرات نفت ایران آغاز می کند.
دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا اظهار داشت: از روز ششم فوریه ۲۰۱۳، قوانین آمریکا انتقال پول نفت صادراتی تهران را از سایر کشورها به داخل ایران ممنوع می کند.
رویترز در این باره می نویسد: این اقدام آمریکا، باعث می شود مبالغ کلان مالی ایران در خارج از این کشور، حبس شوند.
کوهن که در نشست موسسه “دفاع از دموکراسی ها” سخن می گفت ادامه داد: درآمدهای صادرات نفت ایران در کشورهای دیگر، محبوس خواهند شد و تنها می توان از آنها برای خرید کالا از همان کشور، استفاده کرد.
این موسسه خواهان اعمال تحریم های شدیدتری علیه ایران است.
کوهن افزود: تحریم های آمریکا در کنار ممنوعیت واردات نفت از ایران توسط اتحادیه اروپا باعث شدند صادرات نفت ایران بیش از ۵۰ درصد کاهش یابد. این موضوع باعث شد ایران ماهانه تا ۵ میلیارد دلار درآمد را از دست بدهد و ارزش ریال این کشور کاهش یابد.
کنگره آمریکا یک سال پیش قانونی را تصویب کرد که خریداران نفت خام ایران را به کاهش خرید ملزم می کرد. نقض کنندگان این قانون نیز به عنوان مجازات، از تعامل با سیستم مالی آمریکا منع می شوند.
این اقدامات جدید علیه درآمدهای نفتی ایران به پیشنهاد سناتور دموکرات از ایالت نیوجرسی (روبرت مینندز) و سناتور جمهوری خواه از ایالت ایلینوی (مارک کرک) به عنوان بخشی از تحریم ها علیه ایران در آگوست گذشته در کنگره آمریکا به تصویب رسیدند.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>